2018. június 05.

Tiszafüred VSE - Monor SE
2:3

(Székely 68', Bozsó 93' ill. Bonifert 22', Ficsor 49', Bonifert 52')

Csapatunk hazai pályán játszotta utolsó mérkőzését az NBIII. Keleti csoportjának tavaszi idényében. A bajnokság messze legjobb csapatát, a Monort fogadtuk vasárnap kora este, a Lipcsey Elemér Sporttelepen.

Közvetlenül a találkozó előtt, heves eső áztatta fel a pályát. Ez nagyban nehezítette a játékot.

ELSŐ FÉLIDŐ
A mérkőzés első húsz perce kiegyenlített játékot hozott, mezőnyben egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Többször is vezettünk jól felépített támadásokat, ám a komoly, gólveszélyes helyzetek elmaradtak. A Monor higgadtan lépett pályára, végig próbálta a saját játékát játszani. Érezhető volt, hogy a csapat mindent egy lapra feltéve támadott, igyekeztünk ideje korán gólt szerezni. Ugyanakkor a szerencsefaktor megint közbeszólt... A 22. percben támadást vezetett a Monor, Szalánczi elsőre nagyot védett, a kipattanó viszont az érkező támadó elé került, aki a hálóba küldte a labdát. 0:1
A játékrész hátralévő része különösebb izgalmak nélkül, nagy iramú játékkal, oda-vissza helyzetekkel telt. Mindkét csapatnak volt lehetősége a gólszerzésre. Végül egygólos monori előnnyel vonultak pihenőre a felek.

MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ
A nagyszünet utáni első percekben csak egy csapat volt a pályán: a Monor. Mint ha a fiúk bennmaradtak volna az öltözőben, néhány perc leforgása alatt két gólt szerzett a vendégcsapat. Védelmi hiba, rossz döntések, lassú reagálás. A tompa játékot kegyetlenül megbüntette az ellenfél: a 49. és az 52. percben is bevették a füredi kaput. 0:3
Lassan elszálltak a győzelmi remények, azonban a csapat elkezdett életjeleket mutatni. A támadójáték hirtelen intenzívebbé vált, magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a fiúk. Ennek eredményeként a 68. percben megtört a jég, Székely Dávid góljával szépítettünk. 1:3
A hátralévő időben többször is volt lehetőség a második gól megszerzésére, de - őrizve előnyét - visszazárt a Monor, nem tudtuk feltörni a védelmüket. Ha el is jutottunk a kapuig, a helyzeteket nem sikerült gólra váltani. Közben a vendégek is próbálták növelni előnyüket, elsősorban kontrákból, Szalánczi többször is szépen hárított. A 93. percben aztán Bozsó hatalmas góljával sikerült beállítani a végeredményt. 2:3

EDZŐI ÉRTÉKELÉS
Zoran Kuntic, TVSE: Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, látszott a játékon, hogy szükségünk van a jó eséllyel bennmaradást érő három pontra. Megvoltak a helyzeteink, de a szerencse hiányzott. A játékosok közül mindenki kiadta magából, amit lehetett, nagyon lelkesek voltak. Monor ma megmutatta, hogy messze a legjobb csapat ebben a mezőnyben, megérdemelten nyertek. A második félidőben is reménykeltő helyzeteink voltak, de nem tudtuk azokat gólra váltani, a második találat pedig már későn érkezett.